phone
HOST ACCESS API 2.0

Kodpen Sunucularında bulunan hosting(Barındırma) ve alan adı, yazılım ve abonelik verilerinizini uzaktan erişimi ve pinegrap güncelleme, bildirim ve değişiklik günlüğü bilgilerine konrol sağlar

(önceki api(1) erişimi sonlandırıldı artık api 2 geçerlidir. Varsa eski abonelik bilgilerinize erişime devam edebilirsiniz ancak yeni veriler artık api2 ile erişilebilecektir. Pinegrap yazılımı otomatik olarak api 2 ile uyumlu olarak çalışmaya devam edecektir.)

 

örnek:

Eğer var ise API KEY ve SECRET KEY bilgilerinizi kullanıcı giriş yaparak burada görüntüleyebilirsiniz yada iletişim sayfamızdan talep edebilirsiniz.
ParametrelerAçıklama
REQUEST Erişim türünü belirlemeye yarar.
API Erişilmeye çalışılan api türünü seçmeye yarar. Herkese açık bir anahtardır.
SECRET Erişim için gerekli kullanıcıya özel anahtardır ve kişiye ait bilgilerin erişimini sağlar.(Bu anahtarı kesinlikle kimse ile paylaşmayınız aksi takdirde hasas bilgileriniz çalınabilir.)
İstek[REQUEST]Açıklama
get (Abonelik verilerini JSON olarak çıktı verir), [SECRET] ve [API] bilgileride gereklidir.
preview (Abonelik verilerini HTML + CSS olarak çıktı verir). [SECRET] ve [API] bilgileride gereklidir.
version pinegrap güncel sürümünü ve kodpen tarafından gönderilen bilgi mesajları içerir. Pinegrap yazılımı, güncelleme kontrol sistemi için gereklidir. Abonelik bilgilerini çekme konusunda herhangi bir işlevi yoktur. [API] bilgisi gereklidir.
changelog pinegrap yazılımı değişiklik günlüğünü JSON formatında çekmeye yarar. Abonelik bilgilerini çekme konusunda herhangi bir işlevi yoktur. [API] bilgisi gereklidir.
Hemen iletişime geçerek destek, bilgi, yardım alın veya öneri ve görüşlerinizi iletin.