Bulut Bilişim'in Avantajları Nelerdir?

Bulut Bilişim'in Avantajları Nelerdir?

13,804 Görünteleme / / 0 Yorum

Bulut Bilişim Nedir?

Bulut bilişim, internet üzerinden veri depolama ve bu verilere erişme anlamına gelir. Kişisel bilgisayarınızın sabit diskinde herhangi bir veri depolamaz. Bulut bilişimde, uzak bir sunucudan verilere erişebilirsiniz.

Bulut Bilişim'in Avantajları Nelerdir?

Şirketinizde bulut bilişim'i kullanmanın önemli avantajları şunlardır:

Tasarruf

Maliyet tasarrufu, bulut bilişimin en büyük avantajıdır. Herhangi bir fiziksel donanım yatırımı gerektirmediği için önemli sermaye maliyetlerinden tasarruf etmenize yardımcı olur. Ayrıca, donanımı korumak için eğitimli personele ihtiyacınız yoktur. Ekipman alımı ve yönetimi bulut servis sağlayıcısı tarafından yapılır.

Stratejik Avantaj

Bulut bilişim, rakipleriniz üzerinde rekabet avantajı sunar. Kurulumlara zaman ve para harcamadan her zaman en son uygulamalara erişmenize yardımcı olur.

Yüksek Hız

Bulut bilişim, hizmetinizi daha az tıklamayla hızlı bir şekilde dağıtmanıza olanak tanır. Bu hızlı dağıtım, sisteminiz için gereken kaynakları birkaç dakika içinde almanızı sağlar.

Verileri Yedekleme ve Geri Yükleme

Veriler bir Bulutta depolandıktan sonra, bunun yedeklenmesini ve kurtarılmasını sağlamak daha kolaydır, aksi takdirde şirket içi süreç çok zaman alır.

Otomatik Yazılım Entegrasyonu

Bulutta, yazılım entegrasyonu otomatik olarak gerçekleşen bir şeydir. Bu nedenle, uygulamalarınızı tercihlerinize göre özelleştirmek ve entegre etmek için ek çaba harcamanıza gerek yoktur.

Güvenilirlik

Güvenilirlik bulut bilişimin en büyük artılarından biridir. Değişiklikler olduğunda her zaman anında güncellenebilirsiniz.

Hareketlilik

Mekanlarda veya uzak yerlerde çalışanlar tüm olası hizmetlere kolayca erişebilir. Tek ihtiyaçları olan bir İnternet bağlantısı.

Sınırsız Depolama Kapasitesi

Bulut neredeyse sınırsız depolama kapasitesi sunar. İstediğiniz zaman, çok nominal aylık ücretlerle depolama kapasitenizi hızla genişletebilirsiniz.

İşbirliği

Bulut bilişim platformu, farklı coğrafyalarda yer alan çalışanların son derece rahat ve güvenli bir şekilde işbirliği yapmalarına yardımcı olur.

Hızlı Dağıtım

Sonuncu ama son derece önemli olarak, bulut bilişim hızlı kurulum avantajı sağlar. Bu nedenle, bulutu kullanmaya karar verdiğinizde, tüm sisteminiz birkaç dakika içinde tamamen işlevsel olabilir. Bununla birlikte, harcanan zaman, işletmenizde ne tür teknolojilerin kullanıldığına bağlıdır.

bulut depolama Bulut Bilişim'in Avantajları Nelerdir?
Add Yorum:
Please login or register to add your yorum.
Diğer Gönderiler
SSL Sertifikası Nedir? Web Site Güvenlik Sertifikası Türleri Nelerdir?

SSL sertifikası internet güvenliğinin bel kemiği olarak hizmet vermektedir.

Devamını Oku

Bulut Bilişim'in Avantajları Nelerdir?

Bulut bilişim, internet üzerinden veri depolama ve bu verilere erişme anlamına gelir. Kişisel bilgisayarınızın sabit diskinde herhangi bir veri depolamaz. Bulut bilişimde, uzak bir sunucudan verilere erişebilirsiniz.

Devamını Oku

USB Konnektör Çeşitleri Nelerdir?

Modern toplum için her yerde bulunan USB teknolojisi, insanların günlük olarak kullandıkları en az bir veya daha fazla cihazda bulunur. Bununla birlikte, USB kabloları, çoğu diğerleriyle uyumsuz olan çeşitli bağlantılarla gelir. Bu, özellikle deneyimsiz kullanıcılar için her biri arasındaki farkları önemsenmediğinde, bir USB kablosunu değiştirmeyi zahmetli bir görev haline getirir.

Devamını Oku

Çevrimiçi Google Ürün Kategori Tablosu

Google Ürün Kategorisi tablosu E-Ticaret ile uğraşanlar için olmazsa olmazlardan biridir, bu tabloda bulunan ürün kategorileri ve alt kategorileri araştırılarak satışı yapılmak istenen ürünün sayılardan oluşan Google Ürün Kategorisi (google product category) belirlenir ve ürünün RSS bölümüne eklenerek, ürünün ne olduğu ile ilgili google'a bilgi verilir. Kodpen olarak bu tablonun çevrimiçi bir ortamda yer almadığını fark ettik. Umarız yardımı dokunur.

Devamını Oku

Domain ve Hosting Nedir? Ne Amaçla Kullanılır?

Web sunucularını ve alan adlarını bunların siz için ne yaptığını ve başlangıç yapmak için ihtiyacını duyacağınız şeyleri nasıl bulacağınızı size söz işin tekniğine fazla girmeden temel düzeyde ele alıcaz.

Devamını Oku